Згинати метал можна різними способами. Іноді з цією метою використовують зварювання, проте температурний вплив негативно відбивається на матеріалі та змінює його експлуатаційні властивості. Тому найчастіше застосовують методи холодного згинання, завдяки яким виріб зберігає свою початкову міцність і стійкість до корозії.
У промислових масштабах роботи проводять за допомогою листозгинальних верстатів або прокатних ліній, що забезпечують високу швидкість згинання при великих обсягах матеріалу. У домашніх умовах метал можна зігнути за допомогою лещат і молотка, здійснюючи технологічну операцію в такій послідовності:
- Лист розміщують на робочому столі таким чином, щоб його край виступав за межі стільниці.
- Місце загину розмічають лінійкою і крейдою або олівцем. Намічена лінія повинна збігатися з краєм столу.
- Торець столу закривається куточком зі сталі.
- Лист фіксують лещатами, закріплюючи за допомогою дерев'яних брусків.
- Край металу, що виступає, починають простукувати молотком, рухаючись від одного його краю до іншого.
- Постукування виконується доти, доки край, що згинається, остаточно не опуститься на сталевий куточок на робочій поверхні.
Подібним способом допустимо згинати листовий метал товщиною до 2 мм. Якщо необхідно зігнути тонкий лист (до 1,2 мм), можна скористатися плоскогубцями, якими захоплюють край металу і відгинають його по розміченій лінії до потрібного кута. Для згинання матеріалу товщиною понад 2 мм потрібно обзавестися ручним прохідним листогибом або листозгинальним верстатом, що дає змогу гнути як метал типових розмірів, так і нестандартний
металопрокат.