Відносини міцніші за метал!
Контакти:
044 501 77 27

093 170 18 46
Режим роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 17:30
Сб: 9:00 - 14:00
066 515 00 73
068 738 24 04

Дріт сталевий - основні види та застосування

Дріт виробляють уже не одне століття, причому за весь цей час процес виготовлення періодично змінювався.
Вироби з металу користуються великою популярністю, зокрема, одним із найнеобхідніших предметів став і дріт.

Сталевий дріт схожий на гнучку нитку або шнур і може мати найрізноманітніші розміри. Основне призначення дроту — це виготовлення проводів для електрики, канатів, тросів та інших виробів. Він має безліч функцій, здатний проводити електрику, телекомунікаційні сигнали і добре витримує будь-які механічні навантаження. Відповідно до ДСТУ закріплено кілька ознак експлуатації дроту, тому його можна розділити на кілька підвидів: за формою перерізу та за кінцевою обробкою.

Дріт використовують у багатьох галузях: повітряні лінії зв’язку, з нього виготовляють проводи та кабелі, роблять кріпильні вироби, виробляють пружні різноманітні елементи та багато іншого. Дріт має багато різних покриттів. Покриття може бути металевим, неметалевим, без додаткових обробок, також його можуть покривати й іншими матеріалами.

Основні типи дроту

Канатний дріт — з нього виробляють канати й троси. Зазвичай покриття в нього немає, у рідкісних випадках він оцинкований.

Струнний дріт — може бути звичайним і підвищеної пружності. Використовується у виробництві музичних інструментів.

Колючий дріт — застосовується для формування захисних ділянок на різних об’єктах. Складається з кількох оцинкованих жил. Колючі елементи утворюються завдяки виткам дроту з загостреними наконечниками.

Дріт для холодного висадження — з нього зазвичай виготовляють ролики для підшипників і кріплення, а також багато інших деталей. Деформація металу відбувається без додаткового нагрівання. Саме завдяки цьому способу виготовляються дуже якісні матеріали.

Нержавіючий дріт — порівняно зі звичайним сталевим дротом цей набагато міцніший. Він дуже затребуваний у багатьох галузях промисловості.

Оцинкований дріт — переважно застосовується при роботах з електрикою, для заземлення. А також цей вид дроту використовують для інших цілей нарівні зі сталевим дротом.

В’язальний дріт — використовується для обмотки арматури та пакування продукції. Виготовляється зі сталі, містить невелику кількість вуглецю. Тому він настільки міцний і пластичний. Витрати на його виробництво мінімальні. Щоб уберегти дріт від корозії, його покривають цинком.

Пружинний дріт — не піддається загартуванню. Використовується у виробництві пружин. При термічній обробці його навивають у холодному стані.

Ніхромовий дріт — застосовується для виготовлення нагрівальних елементів. Легко витримує високу температуру.

Сталевий зварювальний дріт — з його допомогою виготовляють електроди, які широко використовуються при газозварюванні. Зварювальний дріт може бути оміднений і неоміднений.

Дріт — це своєрідний напівфабрикат, з якого в подальшому виготовляються кінцеві продукти. Найзатребуванішим дротом у всіх видах промисловості став сталевий дріт. А покривають його лише для того, щоб він не псувався під впливом різних факторів. Дріт, покритий цинком, прослужить довше, тому є більш цінним.