Відносини міцніші за метал!
Контакти:
044 501 77 27

093 170 18 46
Режим роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 17:30
Сб: 9:00 - 14:00
066 515 00 73
068 738 24 04

Прокатні стани - види та особливості

З кожним роком потреба металу для промисловості й особливо будівництва зростає з непомірною швидкістю. Це веде до відкриття нових металургійних ліній і модернізації старих працюючих підприємств
Список промислових підприємств, які вже не можуть обходитися без металопрокату, можна складати практично безкінечно. Особливо потребують металу такі сфери, як верстатобудування, автомобільна промисловість, будівництво, і практично всі інші, перелічення яких займе багато часу.

Щоб із руди отримати певний виріб, потрібно виконати масу певних операцій, для яких потрібне спеціальне обладнання. І одним із таких металургійних інструментів є сортовий прокатний стан. На ньому, з розігрітих заготовок металу, шляхом деформації, виходить сортовий металопрокат у вигляді листового або профільного прокату.

Прокатні стани – різновид

Тож що таке прокатний стан на металургійному комбінаті? Це спеціальне обладнання, на якому за допомогою певних послідовних операцій розігріта або холодна заготовка, поступово змінюючи свою форму, перетворюється на металевий виріб із певним поперечним перерізом і переходить у категорію сортового прокату.

Прокатне обладнання, залежно від виду кінцевого продукту, поділяється на кілька видів. Наприклад, великі заготовки з металу, які відправляються на прокатні стани для подальшої обробки, спочатку надходять на спеціальні обжимні стани. А кінцева прокатка здійснюється вже на сортаментних станах, де заготовки отримують свою фінальну форму у вигляді труб, швелерів, рейок, двотаврів, листового прокату, арматури тощо. Список цієї продукції досить великий.

Тип прокатних станів залежить від їхніх функціональних налаштувань, які поділяються на великосортні, середньосортні та рейкопрокатні види. Також існує категорія MPS, де виробляється профільна продукція найрізноманітнішого перерізу. Наприклад, стан для прокатки сталевого листа може прокатувати листи методом гарячої або холодної деформації. Він видає готовий сортамент:

  • Листових плит, товщина яких становить від 40 до 350 мм і навіть більше.
  • Тонкого листового металу товщиною 3 - 40 мм.
  • Листової смуги 1,2 - 20 мм.

Прокатні стани за класифікацією виготовлення безшовних труб також можна розділити на окремі категорії:

  • Установки з безперервно-розтягувальним станом – виготовляють труби з діаметральним перерізом до 110 мм.
  • Короткооправний стан. На ньому виробляються труби діаметром 60 - 450 мм.
  • Стан, де виготовляються товстостінні труби діаметром близько 35 - 200 мм.
  • Пілігримовий стан. На цьому обладнанні виготовляються труби великого діаметра 400 - 700 мм.

Також використовуються стани спеціального деталепрокатного типу, де виробляються профільні труби або трубні заготовки довжиною не більше 3 м.

Окрім усього, використовуючи особливості прокатного стана та певного обладнання на ньому, можна виготовляти фігурні заготовки (кулі різного діаметра, гнутий профіль, труби ребристого перерізу, зубчасті колеса та інші профільні вироби). Доопрацювання багатьох заготовок здійснюється вже на інших підприємствах, які виготовляють власну продукцію.