Як це зробити? Найкраще з цим завданням впорається болгарка, за допомогою якої можна розпиляти як легкі
кутики розміром до 50×50 мм, так і важкі, що мають параметри понад 63×63 мм.
Щоб відрізати деталь, спочатку необхідно добре зафіксувати її в лещатах. Якщо планується різати легкий кутик, його слід розташувати так, щоб місце розрізу знаходилося на відстані не менш ніж 10 см від точки затиску. Якщо ж деталь неможливо зафіксувати в лещатах (наприклад, якщо вона вже приварена до чогось або у вас немає лещат), її ріжуть на місці, при цьому відрізуваний шматок повинен залишатися у підвішеному стані.
Залежно від наявності або відсутності лещат кутик розташовують по-різному:
- Якщо він зафіксований у лещатах, одна його полиця має бути у вертикальному положенні, а інша – в горизонтальному.
- Якщо лещат немає, кутик розташовують із опорою на обидві полиці у формі перевернутої літери V.
Перед початком різання слід скористатися транспортиром і накреслити на кутику рівну лінію для точного розрізу. Якщо креслярського інструмента немає, можна взяти звичайну лінійку, відміряти по краю деталі її ширину, а потім від отриманої точки провести лінію до місця згину між полицями.
На завершення залишається лише увімкнути болгарку й відрізати необхідний шматок по намічених лініях. Бажано, щоб ріжучий інструмент відповідав розмірам металопрокату. Для легких кутиків оптимально підходять невеликі болгарки з кругом діаметром близько 125 мм. Для важких і великих кутиків доцільно вибирати більш масивний інструмент.