Відносини міцніші за метал!
Контакти:
044 501 77 27

093 170 18 46
Режим роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 17:30
Сб: 9:00 - 14:00
066 515 00 73
068 738 24 04

Як зробити монолітну плиту перекриття?

Перекриття відіграють важливу роль у роботі конструкцій будівлі. Вони збирають розподілене навантаження від перегородок, обладнання та меблів, і передають його на нижчерозташовані несучі конструкції.
Як правило, це стіни, ригелі або колони. При проєктуванні будівлі складної форми, перевагу у виборі виду перекриття варто віддати монолітному перекриттю. Однак таке перекриття вимагає проведення конструктивного розрахунку і досить вибагливе до якості виконання будівельних робіт у процесі зведення.

Влаштування монолітної плити можна розбити на такі етапи:

  1. Установка опалубки
  2. Укладання арматури
  3. Заливка бетону в опалубку
  4. Догляд за бетоном
  5. Демонтаж опалубки

Опалубка монолітного перекриття являє собою систему з вертикальних сталевих стояків з опорними на них головними балками. Головні балки опалубки розташовуються поперек довгого прольоту плити. На головні балки укладаються вторинні балки. Їхня роль полягає в передачі навантаження від щитів опалубки на головні балки. Самі щити опалубки бувають дерев'яними або сталевими. Дерев'яні виготовляють із дощок або листів фанери. Усі елементи опалубки вибираються згідно з розрахунками.

Укладання арматури

Арматура укладається в опалубку відповідно до розрахунку. Залежно від конструктивного рішення, армування плити буває верхнім і нижнім. Для армування застосовують як окремі хлисти, так і зварні сітки, готові до укладання. При армуванні плити хлистами, перший нижній і останній верхній шари арматури укладаються вздовж довгого прольоту плити. Для забезпечення захисного шару бетону арматура укладається на спеціальні фіксатори захисного шару, звані «стілець». Вони мають фіксований або регульований розмір і укладаються в місцях прилягання арматури до щитів опалубки. Вся укладена в опалубку арматура піддається електродуговому зварюванню або перев'язується спеціальним обпаленим в'язальним дротом.

Заливка бетону в опалубку

Після укладання арматури в опалубку подається бетон. Марка бетону вибирається на етапі конструктивного розрахунку. Бетон, як правило, постачається на об'єкт із бетонного заводу. Доставляється міксером або самоскидом. Для перекриттів першого поверху, зазвичай, не потрібні додаткові пристосування. Бетон подається до однієї або кількох точок вивантаження, звідки розганяється лопатами по всій площі плити. Для заливки перекриттів другого поверху доведеться вдатися до допомоги бетононасоса. Це самохідні або причіпні механізми, що дозволяють перекачувати бетонну суміш на відстань до 70 метрів. Рукав бетононасоса підбирається залежно від крупності заповнювача бетону. Діаметр рукава бетононасоса має перевищувати розмір заповнювача втричі. Так, для подачі бетону з щебенем фракції 20-40 знадобиться рукав діаметром від 120 мм.

Після укладання бетон необхідно ущільнити. Це робиться для видалення повітря, залученого в бетонну суміш при замішуванні. Ущільнювати суміш необхідно до припинення її усадки. Тривалість ущільнення в середньому дорівнює одній хвилині. У разі виступу на поверхню бетону цементного молочка ущільнення слід припинити, щоб уникнути розшарування бетонної суміші.

Догляд за бетоном

Після укладання бетону і досягнення ним міцності, за якої на його поверхні не залишається слідів впливу інструменту, бетон поливається водою і накривається плівкою. Це робиться для того, щоб у процесі набору міцності бетону в ньому підтримувався температурно-вологісний режим. Догляд за бетоном має тривати не менше 7 днів. На цей час можна засипати його поверхню вологими тирсою і підтримувати їх у такому стані протягом усього терміну.

Демонтаж опалубки

При наборі бетоном 70% від його розрахункової міцності, опалубку під плитою можна демонтувати. Як правило, зазначену міцність бетон набирає на 10-14 добу. Демонтаж опалубки потрібно проводити акуратно, щоб уникнути пошкодження плити в місцях перенапруження або недостатньої міцності бетону.

На кожному етапі зведення плити необхідно проводити вхідний і вихідний контроль якості робіт. Це дозволить отримати якісну і надійну плиту, що відповідає розрахункам і будівельним нормам.