Відносини міцніші за метал!
Контакти:
044 501 77 27

093 170 18 46
Режим роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 17:30
Сб: 9:00 - 14:00
066 515 00 73
068 738 24 04

Яке навантаження витримує двотаврова балка?

Відомо, що двотаврова балка здатна витримувати більш серйозні навантаження порівняно зі швелером та металевим куточком.
З огляду на особливості своєї конструкції, вона має підвищений рівень міцності та стійкості до зношування, тому часто використовується для зведення великогабаритних споруд.

Однак сортамент двотаврових балок досить широкий, тому перед покупкою металопрокату певного розміру необхідно визначити його несучу здатність. Найпростіший спосіб отримати таку інформацію — скористатися спеціальними таблицями або онлайн-калькуляторами, але найбільш точним методом вибору виробу є виконання професійних розрахунків.

Для цього слід виконати такі дії:

  • Визначити величину навантаження, що діє на перекриття, з урахуванням ваги балки (визначається на 1 погонний метр).
  • Помножити отримане навантаження на коефіцієнт пружності сталі, зазначений у ГОСТ 823989. Зазвичай, якщо зусилля менше 200 кг/м², використовують коефіцієнт 1,3. Якщо більше — 1,2.
  • За таблицями стандартних розрахункових значень визначити, яке значення моменту опору має розрахований двотавр.
  • На основі встановленого моменту вибрати відповідний номер виробу із сортаменту.

Після розрахунку несучого навантаження рекомендується купувати двотавр за ГОСТ, номер якого на 1–2 позиції вище за розраховане значення. Також варто звернути особливу увагу на якість сталі, з якої виготовлений металопрокат. Для зведення складних конструкцій використовують балки з найбільш міцних марок низьколегованої сталі, які хоч і мають менші габарити, але витримують максимальні навантаження.