Відносини міцніші за метал!
Контакти:
044 501 77 27

093 170 18 46
Режим роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 17:30
Сб: 9:00 - 14:00
066 515 00 73
068 738 24 04

З'єднання арматури – основні способи

Хоч би яка арматура застосовувалася, її необхідно між собою з'єднувати. Чим надійніше буде виконано монтаж арматури, тим міцнішим стає конструкція.
Існує багато різних способів стикування, тут будуть розглянуті найпоширеніші.

Види з’єднань

У будівництві з’єднання арматури виконується кількома способами – механічним стикуванням, зварювальним методом і кріпленням внахльост. Кожен із них має як позитивні моменти, так і негативні. Тому в кожному конкретному випадку спосіб монтажу обирається індивідуально, але відповідно до технологічних вимог.

Механічне стикування

Через малий відсоток втрат матеріалу цей вид з’єднання є найбільш поширеним. Крім того, безперервне армування не потребує високої кваліфікації та займає менше часу порівняно зі зварюванням. Монтаж арматури за допомогою механічного стикування можна виконувати в будь-яку погоду без шкоди для міцності та надійності конструкції, що з’єднується.

Роботи зі стикування повинні виконувати одночасно два працівники. У процесі використовується гідравлічний прес, який обжимає муфту, надягнуту спочатку на сталевий стержень, а потім у неї вставляється кінець іншого прута, і також відбувається обтиснення.

З’єднання внахльост

При цьому способі монтажу спостерігаються значні втрати арматури – приблизно 27%. Проте до нього вдаються в тих випадках, коли не можна використовувати зварювання. Додаткові пристосування не потрібні – усе кріплення здійснюється лапками або гачками, що значно здешевлює процес.

Довжину, на яку виконується внахльост, у кожному конкретному випадку визначають, виходячи з вимог ДБН. При цьому на гладкій арматурі попередньо наваривають анкерні пристрої, поперечні стержні, петлі або гачки. Таке з’єднання арматури доцільно застосовувати на стержнях діаметром менше 40 мм.

Монтаж зварюванням

Одним із затребуваних способів у будівництві є дугове зварювання. Його використовують для стикування горизонтальних і вертикальних елементів конструкції. Тут також застосовується метод внахльост, але трохи інакше – із використанням дугових точок або протяжних швів.

Якщо роботи виконує зварник без належної кваліфікації, можливе виникнення тріщин на арматурі. Це свідчить про те, що неправильно були підібрані електроди або не дотримано режим зварювання. Наприклад, для монтажу вертикально розташованих стержнів параметри струму повинні бути зменшені приблизно на 20 %.

Типи дугового зварювання

Монтаж арматури за допомогою дугового зварювання виконується кількома способами, кожен із яких має свої специфічні особливості.

Точкове зварювання застосовується у місцях хрестових з’єднань. Додатковим елементом, що бере участь у процесі, є ще один сталевий стержень діаметром приблизно 14–40 мм.
Багатошарові шви виконуються без формувальних елементів, але тут необхідний спеціаліст високої кваліфікації. Цей спосіб стикування застосовують для вертикальних з’єднань, і головний момент тут – правильно підібрати електрод.
Протяжні шви поділяються на однопрохідні та багатопрохідні. Вибір залежить від товщини стержнів. Цей метод дугового зварювання застосовується на будь-яких елементах конструкції.

З’єднання арматури зварним методом займає більше часу, ніж інші способи стикування, але також забезпечує достатньо надійну конструкцію за умови дотримання режимів струму.